خارش رگ های واریسی

  • خانه
  • -
  • درمان
  • -
  • خارش رگ های واریسی
خارش رگ های واریسی

چه چیزی باعث خارش رگ ها واریسی می شود؟

هر ورید واریسی می تواند خارش داشته باشد. این خارش می تواند ناشی از کشش پوست روی ورم پا باشد که باعث ترک خوردن پوست و قرمز شدن، ملتهب شدن و خارش آن می شود.

“خارش وریدهای واریسی” نیز می تواند به دلیل افزایش تولید هیستامین و نشت مایع باشد. هیستامین ها می توانند باعث خارش شوند زیرا بدن شما سعی می کند رگ های واریسی را بهبود بخشد، در حالی که نشت مایع زمانی رخ می دهد که خون به بافت مجاور جریان یابد.

متخصصان پوست اغلب از آن به عنوان درماتیت استازیس یاد می کنند – زمانی که رگ های واریسی باعث تجمع خون در ساق پا می شود که منجر به تحریک پوست ترک خورده می شود.

با گذشت زمان، خارش رگ های واریسی درمان نشده می تواند منجر به سفت شدن و قهوه ای شدن پوست، به خصوص در نزدیکی مچ پا شود.

ممکن است خارش همراه با علائم دیگری مانند سنگینی در پاها یا خشکی پوست داشته باشید. به خاطر داشته باشید که خارش وریدها می تواند بیشتر از یک تحریک جزئی باشد، اما خاراندن آنها می تواند منجر به عفونت شود یا شما را در معرض خطر ابتلا به سایر عوارض مانند سلولیت یا زخم های استاز وریدی قرار دهد.

درمان خارش پوست به دلیل وریدهای واریسی

اگر به دلیل واریس دچار خارش شده اید، مجبور نیستید با این ناراحتی دست و پنجه نرم کنید. راه هایی برای کاهش سریع خارش رگ ها وجود دارد.

مناطقی را که خارش دارند خراش ندهید، زیرا این امر می تواند منجر به خطر عفونت شود. برای کمک به تسکین خارش رگ های واریسی می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

کرم ها و لوسیون ها

یک رویکرد کوتاه‌ مدت برای تسکین خارش، درمان موضعی مانند کرم است که می‌تواند به مرطوب کردن پوست در حین بهبودی کمک کند. اگر این کار موثر نبود، استروئیدهای موضعی می توانند به تسکین خارش و التیام پوست کمک کنند. با این حال، مهم است که چرخه تورمی که منجر به خارش می شود را نیز متوقف کنید.

ارتفاع پا

بالا بردن پاها در پایان هر روز به معکوس کردن تجمع خون در ساق پا کمک می کند، که همچنین کشش پوست را که به خارش کمک می کند، کاهش می دهد.

حرکت و ورزش

وقتی در حال حرکت هستیم وریدها بهتر عمل می کنند. و هنگامی که بیماران بی تحرک هستند، تورم بیشتری را تجربه می کنند. پیاده روی و سایر حرکات می تواند گردش خون را در پاها بهبود بخشد تا تورم را که منجر به خارش و ترک پوست می شود به حداقل برساند.

درمان واریس را در نظر بگیرید

وقتی همه چیز با شکست مواجه شد، درمان وریدهای واریسی یک گزینه عالی برای کمک به کاهش خارش پوست و تورم پا استف بنابراین التهاب و تحریک پوست را کاهش می دهد. درمان ورید می تواند منجر به بهبود چشمگیر در احساس پاها شود و اغلب با بهبودی پوست در نهایت، بثورات و خارش از بین می رود.

منبع: inoviavein.com

اگر شما یا یکی از عزیزانتان از خارش رگ های واریسی رنج می برید، در اسرع وقت به دکتر استوان مراجعه کنید.

برای تعیین وقت مشاوره و درمان رگ های واریسی، همین امروز با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.