آیا می توان رگ های واریسی را با سرکه سیب درمان کرد؟

  • خانه
  • -
  • درمان
  • -
  • آیا می توان رگ های واریسی را با سرکه سیب درمان کرد؟
آیا می توان رگ های واریسی را با سرکه سیب درمان کرد؟

توسط بسیاری از افراد عنوان شده که درمان واریس با سرکه سیب امکان پذیر است. امروز ما در حال بررسی در مورد سرکه سیب و درمان رگ های واریسی هستیم. آیا باید از سرکه سیب برای درمان یا از بین بردن رگهای واریس عنکبوتی استفاده کرد؟

در چند سال اخیر، سرکه سیب واقعاً در مرحله سلامتی طبیعی مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل احتمالی آن ادعاهایی است که توسط بسیاری از افراد مبنی بر اینکه سرکه سیب برای کاهش وزن عالی است، مطرح می شود.

سرکه سیب به احتمال زیاد برای کاهش وزن موثر نیست. طرفداران سرکه سیب ادعا می‌کنند که این سرکه دارای فواید بی‌شماری برای سلامتی است و نوشیدن مقدار کمی یا مصرف مکمل قبل از غذا به کاهش اشتها و سوزاندن چربی با کاهش سطح قند خون کمک می‌کند.

اما حقیقت این است: پشتیبانی علمی کمی برای این ادعاها وجود دارد. با بررسی و مطالعاتی که انجام شده نتوانسته اند ارتباطی بین سرکه سیب و کاهش وزن ایجاد کنند.

تحقیق در مورد درمان واریس با سرکه سیب

تحقیقات کمی برای حمایت از استفاده از سرکه سیب برای درمان واریس وجود دارد. با این حال، یک مطالعه کوچک 80 بیمار مبتلا به واریس را مورد بررسی قرار داد. نیمی از  بیماران را هر روز صبح و شب به مدت 30 دقیقه در حالی که پاها بالا نگه داشته بودند، پاهای آن هارا با سرکه سیب آعشته می کردند. بیمارانی که از سرکه سیب استفاده کردند در پایان مطالعه درد، خارش، گرفتگی عضلات و تورم پا کمتری داشتند. با این حال، آنها هنوز رگ های واریسی داشتند. 

بالا بردن پاها یکی از درمان های محافظه کارانه ای است که در درمان رگ های واریسی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین تعیین اینکه آیا بالا آوردن پا یا سرکه سیب مسئول بهبود علائم بوده است دشوار است.

عوامل خطر برای بروز واریس مشبک

عوامل خطر برای بروز واریس مشبک در برخی افراد، به دلیل وجود عوامل ژنتیکی در خانواده، است و البته با افزایش سن، توان عضلات وریدی برای پمپاژ خون به قلب کاهش پیدا می‌ کند و این موجب افزایش خطر بروز این مشکل می‌ شود. همچنین زنان در مقایسه با مردان، به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری و بعد از آن، افزایش خطر بروز واریس مشبک دارند. 

زیرا در این دوران، حجم خون در بدن افزایش می‌یابد و فشار بر روی وریدها و عروق نیز افزایش پیدا می‌کند که می ‌تواند باعث این مشکل شود. البته عدم فعالیت بدنی، موجب کاهش قدرت عضلات وریدی برای پمپاژ خون به قلب است که بهتر است در صورت داشتن عوامل خطر بیان شده یا تجربه علائم، به پزشک مراجعه کنید تا درمان مناسب را به شما پیشنهاد دهد.

آیا واریس با سرکه سیب درمان می شود؟

پاسخ منفی است. سرکه سیب به عنوان یک درمان قابل اعتماد برای رگ های واریسی عمل نمی کند، چه آن را بنوشید و چه آن را روی رگ های خود بمالید. در حالی که سرکه سیب به محافظت از سلول‌های بدن در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند و جریان خون و گردش خون را در بدن بهبود می‌بخشد، هیچ مطالعه‌ای نشان نداده است که سرکه سیب تأثیر مثبتی بر رگ‌های واریسی دارد.

با این حال، گزینه های درمانی قابل اعتمادی برای واریس و وریدهای عنکبوتی وجود دارد که اثربخشی آنها سابقه ثابتی دارد.

کلینیک دکتر استوان چند گزینه مختلف برای درمان واریس ارائه می دهد که می توانید به آنها اعتماد کنید که برای درمان رگ های واریسی، رگ های عنکبوتی یا هر گونه مشکل ورید مرتبط، بدون استفاده از سرکه سیب در فرآیند درمان موثر هستند.

ما درمان های موثر و کم تهاجمی ورید را توصیه می کنیم

لیزر درمانی درون وریدی (EVLT)

درمان واریس با لیزر ، بیماری ورید بزرگ و رگ های واریسی بزرگ در پاهای شما را درمان می کند. این وریدها معمولاً زیر سطح هستند و بدون سونوگرافی قابل مشاهده نیستند. این مورد توسط پزشک شما انجام می شود که یک کاتتر کوچک را در ورید بیمار قرار می دهد و از نور لیزر برای تولید گرما استفاده می کند که سپس باعث فروپاشی ورید می شود.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی برای درمان مشکلات وریدهای کوچک و متوسط ​​ساق پا، عمدتاً رگهای عنکبوتی و واریسی استفاده می شود. این درمان توسط پزشک شما انجام می شود و به ورید آسیب دیده مایعی تزریق می کند که ورید را می بندد.

VENASEAL

در درمان واریس با چسب که فرسایش چسبی درون وریدی (VENASEAL) نیز نامیده می شود توسط پزشک شما با استفاده از یک کاتتر کوچک برای قرار دادن چسب پزشکی در ورید آسیب دیده شما برای بستن آن ورید انجام می شود. این درمان به هدایت مجدد خون به وریدهای سالم کمک می کند.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان از واریس رنج می برید، در اسرع وقت به دکتر استوان مراجعه کنید.

برای تعیین وقت مشاوره و درمان رگ های واریسی، همین امروز با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.